#zostańherosem

rafal.rozewicz 07.09.2023

Polscy Siatkarze noszą Złote Wstążki.

Wrzesień kojarzy się głównie z powrotem dzieci do szkoły. Niestety każdego roku w Polsce ok 8000 dzieci leczy się onkologicznie, z czego 1200 dzieci właśnie się dowie, że choruje na nowotwór (!) a co za tym idzie nie będzie mogło we wrześniu zasiąść do szkolnej ławki. Nie tylko nie będzie uczestniczyć w lekcjach, ale też w życiu społecznym – tak ważnym dla każdego z nich. Choroba nowotworowa to nadal na świecie główna przyczyna śmierci u dzieci!

Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn również wierzy w moc Złotej Wstążki, i za namową Herosów  w przerwie w rozgrywkach Mistrzostw Europy nałożyli i dumnie nosili je przypięte do koszulek. 

„Cześć. Na dzisiejszym treningu ja i wszyscy moi koledzy mieliśmy żółte wstążki, które są symbolem. A symbolem czego? Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych u dzieci. A z racji tego, że wspieramy tę akcję, każdy z nas, tak jak wcześniej powiedziałem, miał na koszulce treningowej żółtą wstążkę” – mówi w filmiku Karol Kłos, środkowy reprezenatcji Polski


O organizacji – Fundacja Herosi od 14 lat wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi, pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Staramy się działać systemowo tak aby pomagać jak największej liczbie dzieci. Nasze fundusze przeznaczamy zarówno na zakup prezentów urodzinowych dla dzieci, ale również na opłacenie leków nierefundowanych dla potrzebujących pacjentów czy sprzętu medycznego dla Kliniki Onkologii IMID. 

https://www.instagram.com/fundacjaherosi/

https://www.facebook.com/FundacjaHerosi

https://www.herosi.eu/en

https://zostanherosem.pl

Polecane produkty