Wystartował RakReaton

michal.bogacz 05.09.2023

Pokonujemy kilometry dla chorych dzieci. Jak przełożyć aktywność fizyczną na realną pomoc dla chorych dzieci, nastolatków i ich bliskich? Odpowiedzią jest RakReaton, ogólnopolskie wyzwanie sportowo-charytatywne, którego 4. edycja wystartowała 1 września pod hasłem „Rusza mnie pomaganie”.

Celem jest pokonanie 1 miliona 200 tysięcy kilometrów. Skąd ta liczba? Ponieważ średnio co roku 1200 dzieci w Polsce słyszy, że zachorowało na nowotwór. Uczestnicy wyzwania, zarówno osoby indywidualne, jak również firmy, mają na osiągnięcie celu cały wrzesień. Na świecie obchodzony jako miesiąc świadomości świadomości nowotworów dziecięcych. 

Jak można pomagać?

Pomagać mogą na różne “aktywne” sposoby: biegając, spacerując, czy jeżdżąc na rowerze. Jedynym warunkiem podczas wykonywania tych aktywności jest posiadanie włączonej aplikacji Activy – Partnera Technologicznego RakReatonu, która zlicza osiągnięte kilometry i przelicza je na punkty.

– Chcemy zaangażować w ten sposób jak największą liczbę osób i przekonać z jednej strony tych aktywnych, że pomaganie można łączyć ze swoją pasją, a pozostałych, że można wspierać nas na co dzień, niejako przy okazji wykonywania stałych czynności, takich jak droga do pracy czy relaksacyjny spacer. Poruszamy ludzi w słusznym celu, stąd tegoroczne hasło „Rusza mnie pomaganie” – mówi Anna Apel, Prezes Zarządu naszej Fundacji.

Stawką jest 120 000 zł dla dzieci z nowotworami

Im więcej uczestników wyzwania, tym większa szansa na osiągnięcie celu! Jeśli uda się nam pokonać założoną liczbę kilometrów, wówczas Partnerzy RakReatonu: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 000 zł na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową i ich bliskich.

Partnerem wspierającym Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki czemu na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT pasażerowie mogli przeczytać o RakReatonie we wrześniowym wydaniu magazynu pokładowego Kaleidoscope.

Każdy może zostać aktywnym pomagaczem

Każdy może wziąć udział w wyzwaniu. Wystarczy, że zainstaluje aplikację Activy na swoim urządzeniu mobilnym i dołączy do wyzwania RakReaton – rusza nas pomaganie. Zapraszamy!

Więcej o wyzwaniu: https://naratunek.org/rakreaton-rusza-mnie-pomaganie/

Organizator:

Partner Strategiczny:


Partnerzy Wyzwania:

Partner technologiczny:

Partner wspierający:


Uczestnicy RakReatonu:

Media wspierające:

Polecane produkty