Odważ się Pomagać

michal.bogacz 05.09.2023

Charytatywne wyzwanie sportowe dla CEO. W niedzielę 3 września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zebrała się drużyna do zadań specjalnych – Prezeski i Prezesi firm, którzy wsparli działania Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” podczas wyjątkowej akcji Odważ się Pomagać!

To już drugi raz, kiedy wspólnie przełamywaliśmy bariery i pokonywaliśmy strach. Do tradycji wydarzenia weszła między innymi kąpiel w wannie z lodem, przejście po ścieżce z LEGO czy ujarzmianie mechanicznego byka, ale w tym roku zmagaliśmy się też z nowymi atrakcjami. Ludzkie kręgle, blender bike, slalom z tacą czy bungee run, choć zdecydowanie spotkały się z entuzjazmem, musiały ustąpić pola chyba najbardziej emocjonującemu zadaniu, czyli zjedzeniu surstromminga, fermentowanego śledzia wprost ze Szwecji.

Na szczęście nie brakowało ani zapału, ani determinacji – CEOs, zagrzewani przez swoich najbliższych do pokonywania wyzwań, pokazali w tym roku prawdziwą odwagę. Każdy z uczestników ukończył wszystkie 10 zadań i otrzymał wyjątkowy złoty medal, poświadczający, że nic nie jest mu straszne.

Ale wspólne gry, zabawy i wyzwania to tylko część tego wydarzenia. Każdy uczestnik i każda uczestniczka wpłacili wpisowe – cegiełkę na rzecz Fundacji w wysokości 5.000 zł, a partner wydarzenia, Attis Broker, podwoił wpłatę. To chyba właśnie świadomość wsparcia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w Odważ się Pomagać, uskrzydliło uczestniczki i uczestników w to niedzielne popołudnie. Spędziliśmy razem niezwykle radosne godziny w doborowym towarzystwie – były z nami zarówno rodziny prezesów i prezesek, jak i dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Już wiemy, jakie będzie pierwsze wyzwanie przyszłorocznej edycji wydarzenia – każdy uczestnik będzie musiał podzielić się radością i adrenaliną, jaką przynosi wspólne pomaganie, przez zaproszenie przynajmniej jednej dodatkowej osoby do wzięcia udziału w Odważ się Pomagać!

Już wkrótce na kanałach społecznościowych Fundacji pojawi się relacja z wydarzenia.

Organizator

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Fundacja otacza opieką dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową oraz ich rodziny na każdym etapie leczenia. Umożliwia dostęp do światowych osiągnięć onkologii dziecięcej i najnowszych metod leczenia. Buduje społeczną świadomość problematyki chorób nowotworowych u dzieci i nastolatków, w tym podczas akcji i kampanii takich, jak Kampania „Złotej Wstążki”.

Śledź nas na Facebooku

Śledź nas na LinkedInie

Śledź nas na Instagramie

Polecane produkty