Polecamy Państwu wyjątkowe poradniki dla dzieci, opracowane przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową na podstawie publikacji przygotowanych przez ekspertów z Children’s Cancer and Leukaemia Group (CCLG) oraz opracowane przez specjalistów z wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

Mój brat lub siostra ma nowotwór

Jeżeli masz brata lub siostrę chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś rodzicem, ten poradnik pomoże Ci w przystępny i delikatny sposób wytłumaczyć bratu i siostrze chorego dziecka, na czym polega choroba nowotworowa i jej leczenie.

Książeczka “Mój brat lub siostra ma nowotwór” opowiada historię dziewczynki i chłopczyka, których brat ma nowotwór. Może czytać ją rodzeństwo chorych dzieci, możesz czytać ją wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania i odnosić historię Justyny i Tomka do sytuacji w Waszej rodzinie.

Mój brat lub siostra ma nowotwórpobierz ebook w PDF

Ani wypadają włosy

Jeżeli masz córeczkę lub synka chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla ciebie. Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane

Książeczka “Ani wypadają włosy” opowiada historię Ani, Jacka i Laury, którym wypadają włosy w trakcie terapii przeciwnowotworowej. Możesz ją czytać wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania, które się nasuwają i pokazywać, że tak jak w przypadku Ani, tak samo w przypadku waszego dziecka, włosy odrosną i mogą być nawet trochę inne niż wcześniej.

Ani wypadają włosy

pobierz ebook w PDF

Żywionko. Kulinarny przewodnik dla dzieci i młodzieży

Podczas choroby w sposób szczególny skupiamy się na jadłospisie i apetycie naszego dziecka. Okazujemy w ten sposób troskę i miłość, pragniemy przyspieszyć zdrowienie. To, że Wasze dziecko jest w trakcie leczenia onkologicznego, oznacza, iż nie obędzie się bez rewolucji w Waszej kuchni. Pragniemy, aby nasza książeczka ułatwiła i oswoiła konieczne zmiany. Pokażemy, że Wasze nowe gotowanie może być smaczne i zdrowe – z korzyścią dla całej rodziny.

ŻywiOnko to pięknie ilustrowana książka, napisana przez Katarzynę Cieślę, psychologa i psychodietetyka Kliniki Mentalnej, działającej przy Przylądku Nadziei. Autorka to specjalistka psychodietetyki, propagatorka zdrowego stylu życia. W Przylądku Nadziei pracuje z dziećmi, wspiera rodziców, prowadzi warsztaty kulinarne „W rytmie zdrowia”. Jest autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”.

Żywionko

pobierz ebook w PDF

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową