Rozmowa: Niepokojące objawy, rozpoznanie i wsparcie – Ewolucja walki z rakiem

rafal.rozewicz 12.10.2023

Zachęcamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu pt. „Niepokojące objawy, rozpoznanie i wsparcie- Ewolucja walki z rakiem”. Tym razem gościliśmywybitnego specjalistę w dziedzinie onkologii dziecięcej oraz przedstawicieli fundacji wspierających rodziny dzieci chorych na nowotwory.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podzielił się swoją wiedzą na temat rozpoznawania i leczenia nowotworów u dzieci. Pani Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji „Iskierka”, oraz Pani Elżbieta Budny, prezes Fundacji Dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, opowiedziały o wsparciu, jakie fundacje te oferują rodzinom dzieci chorych na nowotwory oraz o tym, jak ważna jest współpraca między placówkami medycznymi a organizacjami pozarządowymi w walce z rakiem.

Podczas rozmowy poruszono temat niepokojących objawów, które mogą wskazywać na nowotwór u dziecka, a także to, jak ważne jest wczesne rozpoznanie i odpowiednie wsparcie medyczne. Goście podkreślili również znaczenie fundacji w procesie leczenia, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla rodzin dzieci chorych i wskazali jakie dodatkowe działania warto byłoby wdrożyć.

Zapraszamy do wysłuchania pełnego pasji i zaangażowania odcinka, który rzuca światło na ewolucję walki z rakiem u dzieci i podkreśla, jak ważna jest symbioza między placówkami medycznymi a organizacjami pozarządowymi w tej walce.

Obejrzyj na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=yhTeyW611sA

Polecane produkty